Všechna ostatní slovesa tvoří z morfologického hlediska (odhlížíme-li od rozdílů v tvoření préterita a minulého příčestí, viz 8.13 a 8.2) jednu třídu: mají všechny flektivní tvary: (slovesný základ, 3. os. singuláru na -(e)s, tvar ing-ový a preteritální a tvar pro minulé příčestí, ať už jsou poslední dva tvary formálně rozlišeny nebo ne), účastní se všech slovesných kategorií (pokud je účast v slovesných kategoriích omezena, jde o omezení motivované sémanticky, nikoliv formálně, tj. příslušná kategorie je neslučitelná s významem slovesa) a otázka a zápor se v prostém prézentu a préteritu tvoří pomocí do, které je též jejich proformou.
Převážná většina těchto sloves jsou slovesa plnovýznamová, lexikální, avšak patří sem i slovesa, jejichž lexikální význam je více či méně oslaben.
Poznámka: Sloveso be a v britské úzu zčásti i sloveso have uchovávají své formální anomálie i mimo funkci pomocného slovesa.
Texty na těchto stránkách jsou chráněny autorským právem. Mohou být použity pouze pro soukromé, vědecké a výzkumné účely a nelze je bez předchozí smlouvy používat ke komerčním účelům. Při využívání textů musí být vždy uveden jejich zdroj (viz sekci: „jak citovat“). Vyjma standardních citací nelze bez svolení autorů texty dále kopírovat.
© 2012 Elektronická mluvnice současné angličtiny Libuše Dušková a kol. Administered by Ondřej Tichý. Webdesign: jopixel.cz